بلاگ

ویدیو/ چگونه روی پرینتر رمزگذاری کنیم؟


اغلب کاربران پرینتر ترجیح می‌دهند که، کسی غیر از خودشان به تنظیمات دستگاه دسترسی نداشته باشد. اگر شما هم دوست ندارید که، شخصی تنظیمات پرینترتان را تغییر دهد بهتر است، روی پرینتر رمزگذاری کنید. این قابلیتی است که بیشتر پرینتر‌ها با هر نوع و برندی، به شما عرضه می‌کنند. با استفاده از این قابلیت، فقط شما می‌توانید تنظیمات پرینتر را برحسب سلیقه و نیاز خود عوض کنید. در ادامه مقاله پاسخ پرسش چگونه بر روی پرینتر رمزگذاری کنیم را با ویدیو به شما خواهیم گفت.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید،  با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.

خدمات تعمیر پرینتر

به یاد داشته باشید رمز گذاری روی پرینتر یعنی، برای عوض کردن هر یک از این تنظیمات، باید پسورد مورد نظر را وارد کنید. بنابراین بعد از رمز گذاری پرینتر، برای جلوگیری از فراموشی پسورد، آن را یادداشت کنید تا همیشه در دسترستان باشد.

مراحل ثبت پسورد روی پرینتر

به یاد داشته باشید رمز گذاری روی پرینتر یعنی، برای عوض کردن هر یک از این تنظیمات، باید پسورد مورد نظر را وارد کنید. بنابراین بعد از رمز گذاری پرینتر، برای جلوگیری از فراموشی پسورد، آن را یادداشت کنید تا همیشه در دسترستان باشد.در ادامه مقاله به شما، نحوه رمزگذاری روی پرینتر و ریست کردن آن را خواهیم گفت. اما قبل از هرچیز باید بدانید که، این قابلیت بر روی پرینترهای اچ پی مدل HP 426 – HP 130-HP 277-HP 477 و مدل های مشابه دیگر کاربرد دارد.

  • از طریق صفحه نمایشگر وارد منوی پرینتر شوید، از روی لیست داده شده گزینه setup را انتخاب کنید.
  • با انتخاب این گزینه، لیست setup menu باز خواهد شد، شما باید از روی گزینه‌های پیش رو system setup را برگزینید.
  • از روی فهرست داده شده به دنبال گزینه، administration باشید. خود این مورد به شما گزینه‌های زیادی نشان خواهد داد، مورد اول یعنی product security را برگزینید.
  • با انتخاب product security، دو گزینه به شما نشان داده خواهد شد، on وoff . با انتخاب گزینه on شما به منوی set password وارد می‌شوید. باید در این قسمت رمز مورد نظر خود را که می‌تواند شامل حروف و اعداد لاتین باشد را وارد کنید. باید دوباره پسورد مورد نظر خود را وارد و سپس دکمه ok را فشار دهید.
  • بعد از قبول پسورد مورد نظر، روی صفحه نمایشگر پرینتر پیغام product security is on به شما نشان داده خواهد شد.
  • حالا گزینه home را فشرده تا به تنظیمات پرینتر برگردید. در این قسمت وقتی که دوباره گزینه setup را انتخاب کرده و به system setup می‌روید، متوجه خواهید شد که پرینتر از شما برای وارد شدن به این منو رمز عبور می‌خواهد. این یعنی رمزگذاری روی پرینتر خود را به درستی انجام داده‌اید.
پسورد پرینتر اچ پی
در اولین قدم برای رمزگذاری پسورد پرینتر اچ پی باید وارد منوی setup بشوید
در صورتی که برای روی پرینتر خود مشکل دارید. می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا آنها از راه دور مشکل را برطرف کنند.
جهت مشاوره و تماس با کارشناس فنی می‌توانید از خط ثابت با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۱۸۴۳ تماس بگیرید.
از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰پاسخگوی شما هستیم.

غیر فعال کردن رمز پرینتر

برای غیر فعال کردن رمز پرینتر، کافیست دکمه home را فشرده تا به منوی پرینتر بروید. از روی منو گزینه setup را انتخاب کنید، حالا باید دنبال گزینه setup menu باشید.
با انتخاب گزینه setup menu پرینتر از شما رمز عبور را می‌خواهد، در غیر اینصورت اجازه ورود به تنظیمات پرینتر را نمی‌دهد. پسورد مورد نظر را وارد کنید، سپس دکمه ok را بفشارید.
اکنون برای شما system setup باز خواهد شد، از روی لیست پیش رو گزینه administration را انتخاب کنید. وارد گزینه product security شده و اینبار از بین on و off آخرین گزینه یعنی off را انتخاب کنید. بعد از انتخب این مورد، پیام product security is off به شما نشان داده خواهد شد.
برای اینکه از غیر فعال کردن رمز پرینتر اطمینان حاصل کنید، دوباره دکمه home را فشرده و به گزینه setup بروید. حالا باید system setup را انتخاب کنید، تا ببینید منو تنظیمات برای شما باز خواهد شد یا خیر. اگر صفحه تنظیمات را می‌بینید، شما موفق شده‌اید رمز پرینتر را غیر فعال کنید.

غیر فعال کردن رمز پرینتر
برای غیر فعال کردن رمز پرینتر، باید از طریق منوی اصلی پرینتر اقدام کنید

نحوه ریست کردن پسورد پرینتر

در ابتدای مقاله گفتیم که، برای جلوگیری از فراموشی پسورد پرینتر باید آن را یادداشت کنید. اما اگر پسورد پرینتر را فراموش کردید، چگونه به تنظیمات پرینتر دسترسی پیدا کنید؟ در ادامه مقاله قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم و به شما نحوه ریست کردن رمز پرینتر را آموزش دهیم.
• در اولین قدم باید ابتدا، پرینتر را خاموش کنید.
• اگر پرینتر شما قدیمی بوده و یا دارای صفحه کلید و lcd مجزا است، باید با نگه داشتن دکمه‌های ضربدر و فش سمت راست پرینتر را روشن کنید.
• اگر دستگاه دارای صفحه نمایش لمسی است، باید پایین و گوشه سمت راست صفحه نمایش پرینتر را لمس کرده و دستگاه را روشن کنید.

نحوه رمزگذاری روی پرینتر و ریست کردن آن
برای ریست پرینتر، باید انگشتتان را روی صفحه نمایش، سمت راست و پایین پرینتر بگذارید

اگر احساس می‌کنید، پروسه ریست کردن رمز پرینتر نیاز به تجربه و مهارت دارد، بهتر است اینکار را به دست افراد ماهر بسپارید. زیرا عدم تجربه کافی در این زمینه می‌تواند منجر به خرابی و در نهایت تعمیر پرینتر شود. پس اگر فکر می‌کنید، تجربه کافی در این زمینه را ندارید از یک متخصص برای ریست کردذن پسورد پرینتر کمک بگیرید. 

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید،  با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.

خدمات تعمیر پرینتر

نویسنده : جواد محمدیانمنبع

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.