بلاگ

مدیریت اینترنت اماکن عمومی و اهیمت آن در بازاریابی دیجیتال

اهمیت وجود وای فای در اماکن عمومی

چرا وای فای؟ هر فرد به طور میانگین حدود یک چهارم از وقت خود را در اماکن عمومی مانند بانک ها، بیمارستان ها، هتل ها، فرودگاه ها، کافه ها، رستوران ها، کارواش ها و … می گذراند.

با توجه به پرنگ تر شدن نقش اینترنت در زندگی روزمره، افزایش برنامه ها و بازی هایی که نیاز به اینترنت دارند، اغلب مردم ترجیح می دهند در وقت انتظار از اینترنت استفاده کنند.

مالکان کسب و کارها همواره به دنبال جلب رضایت مشتریان و ایجاد رقابت در حوزه کاری خود می باشد. یکی از این راه کارها که تاثیر بسزایی در جذب بیشتر مشتری و افزایش رضایتمندی آنها داشته وجود وای فای رایگان بوده است….

علاوه بر بازاریابی و ایجاد رقابت بین کسب و کارها وجود وای فای رایگان سبب می شود که مشتری زمان بیشتری را در محل شما بگذراند. اگر شما صاحب یک کافه یا رستوران باشید دوست دارید مشتری وقت بیشتری را در محل شما بگذراند، تجربه خوشایندی داشته باشد و شما را به عنوان یک انتخاب همشیگی در ذهن خود داشته باشد.

یا اگر صاحب آرایشگاه، سالن زیبایی یا کارواش باشید تمایل دارید مشتری تجربه خوشایندی از زمانی که صرف انتظار می کند داشته باشد.

این تجربه خوشایند چطور ایجاد می شود؟

با ارائه اینترنت رایگان به مشتریان شما این امکان را فراهم می کنید که مشتری بتواند زمانی را که صرف انتظار برای ارائه خدمات مورد نیاز خود می کند به انجام کارهای عقب افتاده خود بپردازد.

به طور مثال قبوض خود را پرداخت کند، کارهای بانکی خود را انجام دهد، خرید خود را به صورت اینترنتی انجام دهد، فایل های خود را ارسال کند و …

دیجیتال مارکتینگ

 

ضرورت مدیرت اینترنت در اماکن عمومی

هنگامی که شما به عنوان یک کسب کار کوچک یا بزرگ اینترنت رایگان را در اختیار مشتریان خود قرار می دهید بایستی توجه داشته باشید عدم کنترل اینترنت از طرف شما می تواند حتی تبعات جبران ناپذیری را برای شما در پی داشته باشد.

فرض کنید کاربران شما بدون محدودیت از اینترنت شما استفاده کنند، اولین مورد عدم توزیع یکسان پهنای باند بین کاربران است. شما هیچ کنترلی روی پهنای باند مصرفی مشتریان نخواید داشت، درصد بالای پهنای باند شما می تواند توسط یک کاربر که در حال دانلود فایل با حجم بالا می باشد مصرف شود!!!

این امر سرعت اینترنت شما رو کاهش داده و عملا دسترسی سایر کاربران شما به اینترنت را غیر ممکن می کند و ادعای شما مبنی بر ارائه اینترت را زیر سوال می برد!! بعلاوه استفاده نامحدود کاربران از اینترنت موجب افزایش هزینه شما شده و عملا توجیح اقتصادی ندارد.

مورد دیگرسواستفاده افراد سودجو از اینترنت شما برای ارتکاب جرایم سایبری می باشد. در صورتی که اینترنت شما بصورت باز و بدون هیچ محدودیتی در اختیار کاربران قرار بگیرد، زمینه برای سواستفاده از IP شما به راحتی امکان پذیر خواهد بود و تبعات هرگونه ارتکاب جرم توسط کاربران ناشناس دامنگیر مجموعه شما خواهد بود.

با استفاده از این نرم افزارها شما در ابتدا کاربران خود را احراز هویت و تایید صلاحیت می کنید، پهنای باند و زمان مصرفی کاربران را طبق سلیقه خود محدود کنید، برای کاربران ویژه یا پرسنل خود دسترسی های متفاوت تری ایجاد کنید. با این روش هیچ کاربری نمی تواند بیشتر از پهنای باندی که تعریف کردید مصرف کند و در نتیجه هزینه های شما کاهش می یابد.

همچنین با توجه به سیستم احراز هویت شما می توانید استفاده کاربران را مانیتور کنید و عملکرد غیر عادی کاربران را به موقع تشخیص داده و به مدیریت ارجاع دهید.

 

دیجیتال مارکتینگ

نقش نرم افزارهای کنترل مصرف اینترنت در بازاریابی دیجیتال

چطور از این بستر برای تبلیغات استفاده کنیم؟ برخی از نرم افزارهای کنترل اینترنت این قابلیت را به شما می دهند تا با استفاده از پنل آنها مشتری بتواند سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کند، وارد صفحات شما در شبکه های اجتماعی شود، در نظرسنجی شما شرکت کند و نظر خود را راجب کیفیت خدمات دریافتی ثبت کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *