بلاگ

چه پرینتری برای خانه بخرم؛ معرفی بهترین پرینترهای خانگی


انتخاب و خرید پرینتر مناسب، بسیار سخت‌تر از استفاده آن است. به خصوص وقتی که، به دنبال انتخاب بهترین پرینتر مناسب خانگی هستید. مهم‌ترین نکته‌ای که، در هنگام خرید پرینتر مناسب خانگی باید در نظر داشته باشید این است که، پرینتری وجود ندارد که در همه موارد عالی باشد. این شما هستید که تصمیم می‌گیرید، کدام ویژگی‌های چاپگر برای شما مهم‌تر هستند و بسته به این ویژگی‌ها پرینتر مناسب خود را انتخاب می‌کنید. بنابراین اگر برای شما نیز سوال شده است که، چه پرینتری برای خانه بخرم در این مقاله به پرسش شما پاسخ داده و به معرفی بهترین پرینترهای خانگی می‌پردازیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مشخصات پرینترهای جوهرافشان

بگذارید قبل از اینکه، به معرفی بهترین پرینترهای خانگی بپردازیم شما را با انواع پرینتر‌ها براساس کاربردشان آشنا کنیم.
پرینتر‌ها براساس نوع کارکرد، به دو دسته جوهر افشان و لیزری تقسیم می‌شوند. پرینترهای جوهرافشان، برای چاپ اسناد و مدارک از جوهر درون کارتریج جوهری استفاده می‌کنند. این کارتریج‌ها براساس نوع و ماهیتی که دارند، که به دو دسته دای و پیگمنت تقسیم می‌شوند.
اگر به دنبال پرینتری هستید که، عکس‌ها و اشکال گرافیکی را به بهترین کیفیت ممکن چاپ کند باید پرینتر جوهرافشان را انتخاب کنید. قبل از خرید پرینتر، باید مکان نصب دستگاه را نیز در نظر بگیرید. اگر فضای کوچکی در اختیار دارید، پرینتر‌های جوهرافشان برای شما بهترین انتخاب خواهند بود زیرا از ابعاد و اندازه‌هایی کوچک برخوردار هستند. یک دلیل دیگر که این گروه از پرینتر‌ها را، به پرینتر مناسب خانگی تبدیل می‌کند سروصدای کم آن‌ها در حین کار است. پس اگر در خانه محدودیت فضا دارید و نگران صدای بیش از حد پرینتر در حین کار هستید، پرینتر‌های جوهرافشان را برگزینید.

پرینتر جوهرافشان
پرینتر‌های جوهرافشان قیمت خرید بسیار پایینی داشته و در حین کار آلودگی صوتی کمتری ایجاد می‌کنند

البته موارد گفته شده، تنها دلایل برای انتخاب پرینتر‌های جوهری به عنوان پرینتر مناسب خانگی نیستند. همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، چاپگر‌های جوهرافشان می‌توانند متن‌ها و عکس های رنگی را با سرعت و کیفیت بالا بر روی کاغذهای سایز A3 چاپ کنند. برخی از این پرینترها، قابلیت چاپ روی کاورهای سی دی را نیز دارند. این ویژگی چیزی است که پرینترهای جوهرافشان را برای کاربران خانگی محبوب‌تر کرده است.
البته مهم‌ترین نکته‌ای که باید در مورد پرینتر‌های جوهرافشان بدانید این است که، قیمت خرید مواد مصرفی آن‌ها می‌تواند بسیار بالا باشد. هنگامی که برای خرید پرینتر جوهری به بازار دستگاه‌های اداری مراجعه می‌کنید، متوجه می‌شوید که این چاپگر‌ها قیمت خرید بسیار پایینی دارند اما این قیمت پایین شامل هزینه کارتریج نمی‌شود. قیمت خرید کارتریج جوهری بسیار بالا است و شما باید در مدت زمانی مشخص از آن استفاده کنید. زیرا در صورت عدم استفاده از پرینتر، کارتریج جوهری خشک شده و می‌تواند به پرینتر آسیب وارد کند. همچنین باید بدانید که، پرینتر‌های جوهرافشان سرعت چاپ پایینی دارند و از قابلیت شارژ کارتریج برخوردار نیستند.

فروش انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
پرینترها یکی از دستگاه های جانبی کامپیوتر هستند که امروزه کاربرد بسیاری در انجام کارهای روزمره دارند. هریک از مردم استفاده های خاصی از پرینترها دارند، با انتخابی هوشمندانه می توانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید، پس همین حالا شروع کنید:

مشاوره و خرید پرینتر

معرفی پرینترهای لیزری

دسته دیگری از پرینتر‌ها که در ادامه، به معرفی آن‌ها می‌پردازیم پرینتر‌های لیزری هستند. پرینتر‌های لیزری فرایند چاپ را به وسیله، تونری که درون کارتریج‌های لیزری وجود دارد انجام می‌دهند. این تونر‌ها پودری فشرده شده و بسیار ریز هستند.

پرینتر‌های لیزری خود به دو دسته رنگی و تک رنگ تقسیم می‌شوند. اگر به دنبال بهترین چاپگر خانگی، برای اسناد و متون‌های خود هستید پرینتر‌های لیزری را انتخاب کنید. زیرا پرینترهای لیزری در چاپ اسناد و فایل‌های تک رنگ متنی به سرعت عمل می‌کنند.
پرینترهای لیزری رنگی، کار چاپ عکس‌ها را به خوبی پرینترهای جوهر افشان انجام نمی‌دهند، اما آن‌ها را با کیفیتی قابل قبول ارائه می‌دهند.

پرینتر لیزری
پرینتر‌های لیزری فرایند چاپ را به وسیله تونر‌ها که پودری فشرده شده درون کارتریج هستند انجام می‌دهند

نکته‌ای که باید در مورد پرینتر‌های لیزری بدانید این است که، برای خرید آن‌ها باید هزینه زیادی را پرداخت کنید ما بالا بودن هزینه شامل هزینه خرید کارتریج نمی‌شود. حقیقت این است که کارتریج‌های تونری، قیمت خرید بسیار پایینی دارند. این یعنی پرینتر‌های لیزری برای افرادی که، حجم کاری بالایی دارند گزینه بسیار مناسبی هستند.
اما باید بدانید که پرینتر‌های لیزری، وزن و ابعاد بسیار بالایی دارند و برای فضا‌هایی کوچک مناسب نیستند. همچنین آن‌ها در حین کار، آلودگی صوتی زیادی ایجاد می‌کنند.

پرینترهای Dye-sublimation چیست؟

اگر شما تنها برای چاپ عکس‌های رنگی داخل دوربین دیجیتال خود در سایز کارت پستال نیاز به استفاده از پرینتر دارید، باید یک پرینتر عکس Dye-sulimation  را در نظر بگیرید. این پرینتر از کاغذهای مخصوص و کاست‌های جوهر برای چاپ تصاویر استفاده می‌کند، شما به کمک این پرینترها می‌توانید بدون نیاز به مراجعه به آتلیه، عکس‌های خود را در منزل چاپ کنید. همچنین شما قادر هستید، عکس‌های چاپ شده از این پرینتر را به محض خروج از دستگاه لمس کنید، بدون اینکه نگران پخش شدن رنگ آن باشید. 

پرینتر رنگی خانگی
شما به راحتی می‌توانید بعد از چاپ عکس توسط این پرینتر‌ها، بدون نگرانی از پخش شدن رنگ آن‌ها را چاپ کنید
پیشنهاد مطالعه

پرینتر خانگی برای کاربران خانگی

برای کاربران خانگی، همیشه پیدا کردن پرینتر مناسبی که پاسخگوی تمامی نیاز‌ها آن‌ها باشد سخت است. حتی گاهی اوقات، انتخاب و خرید پرینتر مناسب برای کاربر خانگی، از استفاده آن نیز سخت تر می‌شود.
شاید سختی انتخاب به این دلیل باشد که، کاربران خانگی انتظارهای زیادی از پرینتری که انتخاب می‌کنند دارند. همانطور که اشاره کردیم، پرینتر کاربران خانگی باید همه فن حریف بوده و در عین حال قیمت بسیار مناسبی هم داشته باشد.

اگر در دسته کاربران خانگی قرار دارید، قبل از خرید پرینتر باید نیاز خود را در نظر بگیرید. چه استفاده‌ای از پرینتر دارید؟ می‌خواهید اسناد و متون را با آن چاپ کنید یا دوست دارید سلفی‌ها و عکس‌های خود را پرینت بگیرید؟ ممکن است به غیر از پرینت، بخواهید کپی یا اسکن را هم در خانه انجام دهید؟ فضا یا محیطی که برای قرارگیری پرینتر انتخاب کرده‌اید چقدر است؟
اغلب خریداران، این پرسش‌ها را در نظر نگرفته و فروشندگان نیز برای کاربران خانگی، بیشتر پرینتر‌های جوهرافشان تک کاره را پیشنهاد می‌کنند. اما این انتخاب درست نیست، کاربران خانگی باید برای جلوگیری از ضرر و زیان ابتدا به این پرسش‌ها پاسخ دهند تا بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند. بنابراین براساس اطلاعات داده شده، به این پاسخ‌ها پرسید و سپس انتخاب کنید. در ادامه به شما نکاتی را خواهیم گفت، که در هنگام خرید پرینتر خانگی باید آن‌ها را بدانید.

سرعت چاپ را در نظر بگیرید

اولین نکته‌ای که در هنگام خرید پرینتر خانگی، باید به آن توجه کنید سرعت چاپ است. این المان که به نام ppm شناخته می‌شود، به شما می‌گوید که سرعت چاپ رنگی و یا سیاه و سفید هر برگ در دقیقه، در پرینتر چقدر است. به طور کلی فروشندگان، به کاربران پرینتر خانگی پیشنهاد می‌کنند که به این المان توجه چندانی نکنند. زیرا باعث افزایش قیمت خرید دستگاه خواهد شد، اما اگر سرعت برای شما اهمیت دارد باید به این نکته توجه کنید.

رزولوشن پرینتر را فراموش نکنید

نکته دیگر که باید آن را در نظر بگیرید، رزولوشن است. رزولوشن پرینتر که به نام dpi نیز شناخته می‌شود، میزان وضوح و کیفیت تصویر پرینتر شما را مشخص می‌کند. هر چه عدد dpi بالاتر باشد به شما خبر از کیفیت و شفافیت بالای تصاویر می‌دهد.

هزینه مواد مصرفی

هزینه‌ها را فراموش نکنید، قیمت کارتریج‌ها را در نظر بگیرید. در ابتدای مقاله به شما گفتیم که کارتریج هر پرینتر، چه قیمت خریدی دارد. با در نظر گرفتن این نکات انتخاب کنید. کارتریج‌ها تنها مواد مصرفی پرینتر نیستند، کاغذ‌ها را فراموش نکنید. شاید استفاده از کاغذ‌های دسته دوم و یا بی کیفیت، در بسیاری از هزینه‌ها صرفه جویی کند، اما در نهایت باعث آسیب به پرینتر و خسارت‌های فراوان خواهد شد. در چنین شرایطی باید هزینه‌های بسیاری برای تعمیر پرینتر پرداخت کنید.

پرینترهای خانگی
اگر برای روزانه اسناد زیادی را چاپ می‌کنید، باید پرینتری از نظر کارتریج مقرون به صرفه انتخاب کنید

ظرفیت چاپ و توان ماهانه

توان کار ماهانه پرینتر را نیز بسنجید. همانطور که از اسم این ویژگی پیدا است، به شما می‌گوید که ظرفیت و توان چاپ پرینتر در یک ماه چقدر است. بنابراین اگر حجم کاری بالایی دارید به این ویژگی دقت کنید، شما می‌توانید در یک ماه بیشتر از توان کار پرینتر از آن استفاده کنید، اما ممکن است با این کار به قطعات دستگاه آسیب بزنید.

ویژگی و قابلیت‌های پرینتر

ویژگی‌های دیگر پرینتر را نیز در نظر بگیرید، قابلیت وای فای و پرینت دو رو به صورت خودکار پروسه چاپ را برای شما آسان کرده و در بسیاری از هزینه‌ها صرفه جویی خواهد کرد. گرچه ممکن است، یک پرینتر با داشتن این ویژگی و قابلیت‌ها قیمت خرید بسیار بالایی داشته باشد.

همانطور که اشاره کردیم، پرینتر‌ها در مدل‌ها و قابلیت‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شوند و شما می‌توانید بر حسب نیاز خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.پرینتر تک کاره را ترجیح می‌دهید یا چندکاره؟ پرینتر‌های تک کاره جدا از پرینت، قابلیت اسکن، کپی و فکس را نیز دارند. این پرینتر‌ها، شما را از خرید چندین دستگاه اداری بزرگ و گران قیمت خلاص خواهد کرد. البته به همین دلیل پرینتر‌های چندکاره، قیمت خرید بیشتری از پرینتر‌های تک کاره دارند.

چاپ سیاه و سفید می‌خواهید یا چاپ رنگی؟ اگر احساس می‌کنید که نیازی به چاپ رنگی ندارید، یک پرینتر لیزری سیاه و سفید برای خود انتخاب کنید. با اینکار در بسیاری از هزینه‌های مربوط به خرید و پرینتر و کارتریج، صرفه جویی خواهید کرد.

پیشنهاد مطالعه

بهترین پرینترهای جوهرافشان خانگی

پرینتر‌های جوهرافشان در مدل‌های متنوعی، به بازار عرضه می‌شوند. آن‌ها علاوه بر چاپ اسناد و متون، عکس‌ها را نیز با کیفیت بسیار بالایی چاپ می‌کنند. برخی از این پرینتر‌ها، علاوه بر پرینت، قابلیت اسکن، فکس و کپی را نیز دارند. بنابراین این چاپگر‌ها، در یک محیط کوچک می‌توانند بسیار مفید و کاربردی باشند. اکنون در ادامه مقاله قصد داریم به شما، تعدادی از بهترین پرینترهای جوهرافشان خانگی را معرفی کنیم.

بهترین پرینتر چاپ عکس خانگی چند کاره HP PageWide Pro 577dw

اگر سرعت چاپ برای شما اهمیت زیادی دارد، پس پرینتر HP PageWide Pro 577dw برای شما بهترین گزینه محسوب می‌شود. این چاپگر چند کاره، بر خلاف سایر پرینتر‌ها از یک هد ثابت برای چاپ اسناد استفاده می‌کند. همین مسئله موجب می‌شود که، این پرینتر بتواند تا ۵۰ بزرگ را در دقیقه به صورت سیاه و سفید و یا رنگی چاپ کند.

بهترین چاپگر عکس خانگی
پرینتر‌های جوهرافشان قیمت خرید بسیار پایینی دارند و عکس و اشکال گرافیکی را با بهترین کیفیت چاپ می‌کنند

بهترین چاپگر خانگی چندکاره HP Deskjet 3755

پرینتر HP Deskjet 3755 با ابعاد و اندازه جمع و جوری که دارد، با ویژگی‌هایی از قبیل اتصال از پورت usb و وای فای به انتخاب اول بسیاری از کاربران برای بهترین چاپگر خانگی تبدیل شده است. علاوه بر این قیمت مناسب و پایین این پرینتر سبب می‌شود، مشتریان توجه زیادی به سرعت چاپ پایین این پرینتر نداشته باشند. اگر انتظار زیادی از چاپگر ندارید و یا نمی‌خواهید برای آن هزینه زیادی بکنید این پرینتر برای شما بهترین انتخاب است. لازم به ذکر است که پرینتر HP Deskjet 2130، هم عملکردی مانند این چاپگر داشته و یکی از بهترین پرینتر‌ها برای مصارف خانگی است. 

بهترین چاپگر خانگی
پرینتر‌های جوهر افشان ابعاد و اندازه مناسب و کوچکی داشته و برای فضا‌هایی با متراژ کم بسیار مناسب هستند

بهترین چاپگر عکس خانگیEpson SureColor P400 Wireless

اگر می‌خواهید عکس‌های خود را به بهترین کیفیت ممکن چاپ کنید، چاپگر Epson SureColor P400 Wireless به کمک شما می‌آید. سرعت چاپ در دقیقه پرینت رنگی و یا سیاه و سفید این پرینتر، در حدود پنج صفحه در دقیقه است. اما با این حال، می‌تواند کمک بزرگی برای کاربرانی که در زمینه عکاسی تازه کار هستند باشد.

بهترین پرینترهای چاپ عکس خانگی
کارتریج پرینتر جوهری، قابلیت شارژ کارتریج ندارد و باید تعویض شود

بهترین پرینترهای لیزری خانگی

اگر به دنبال انتخاب یک پرینتر لیزری مناسب هستید و این، کیفیت بالای متون و اسناد است که برای شما اهمیت دارد، باید بهترین پرینترهای لیزری خانگی را بشناسید.

بهترین پرینتر چند کاره لیزری خانگیHP Color LaserJet Pro M255dw

به دنبال چاپگری هستید که جدا از چاپ اسناد و متون، قابلیت پرینت با کیفیت از عکس‌ها را هم داشته باشد؟ می‌خواهید با یک تیر دو نشان بزنید؟ پیشنها ما به شما پرینتر HP Color LaserJet Pro M255dw است. باید بدانید با انتخاب این دستگاه، یک چاپگر رنگی و پر قدرت در خانه دارید. صفحه نمایش لمسی پرینتر اچ پی، به شما این امکان را می‌دهد نظارتی دقیق روی پروسه چاپ داشته باشید. این پرینتر چهارده کیلوگرم وزن دارد و شما به راحتی می‌توانید، آن را در گوشه‌ای از میزکار خانه خود قرار دهید.

بهترین پرینترهای چند کاره لیزری خانگی
پرینتر‌های لیزری قیمت خرید بسیار بالایی داشته اما هزینه خرید ملزومات آن‌ها بسیار پایین است

چاپگر خانگی ارزان Brother HL-L3270CDW

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، چاپگر‌های لیزری ارزان قیمت نیستند بنابراین پرینتر Brother HL-L3270CDW، با توجه به قیمتی که دارد می‌تواند برای مصارف خانگی و یا حتی مشاغل کوچک مناسب باشد. صفحه نمایش لمسی و ظرفیت ۲۵۰ برگی سینی کاغذ، از ویژگی‌های مثبت این پرینتر محسوب می‌شود.

چاپگر خانگی ارزان
پرینتر‌های لیزری، از سرعت چاپ بسیار بالایی برخوردار هستند 

پرینتر جوهری یا لیزری؟ این شما هستید که براساس نیاز، امکانات و بودجه‌ای که دارید انتخاب می‌کنید. اما نکته‌ای که باید همواره به یاد داشته باشید این است که، بعد از خرید این وسایل باید به درستی از آن‌ها استفاده کرده تا کمترین نیاز را به تعمیر پرینتر داشته باشید. بنابراین بعد از انتخاب پرینتر مناسب خانگی، با استفاده درست از دستگاه و سرویس به موقع آن، عمر مفید پرینتر را افزایش دهید.

نویسنده : زهرا میریمنبع

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *