بلاگ

چه تیمی برنده جام جهانی ۲۰۱۸ خواهد شد؟

جام جهانی ۲۰۱۸

جام جهانی ۲۰۱۸. آیا می‌دانستید در جام جهانی قبلی (بزریل ۲۰۱۴) آلمان با ۱۲ نفر بازی می‌کرد؟ خیلی از کارشناس‌ها گفته‌اند که تیم آلمان ۱۲ نفره است نه ۱۱ نفره. دوازدهمین بازیکن چه کسی بود؟

آلمان‌ها به خاطر دانش فنی‌شان شناخته شده هستند و در جام جهانی برزیل ۲۰۱۴، برگ برنده‌ای در دستشان بود. می‌توان آخرین پیروزی آلمان‌ها در جام جهانی ۲۰۱۴ را به موارد مختلفی نسبت داد. چیزی که حیرت همگان را برانگیخت این بود که تیم ملی آلمان در جلسه‌های تمرین‌ و در طول رقابت‌ها لباس جدید آدیداس را پوشیده بودند: محصول جدیدی از شرکت آدیداس با نام MiCoach Elite Team System اولین سیستم نمایش فیزیولوژیکی است که مستقیما اطلاعاتی درباره بدن ورزشکاران مانند ضربان قلب، مسافت، موقعیت در زمین، سرعت، شتاب و انرژی، جمع‌آوری و به iPad مربی ارسال می‌کند.

آلمان اولین تیمی بود که از Big data برای موفقیت در رقابت‌های خود استفاده کرد.SAP مخفف System-Application-Product است و یک شرکت نرم‌افزاری آلمانی است که شهرت آن به خاطر برنامه‌های مدیریت داده‌ها و ERP یا Enterprise Resource Planning است. محصولات این شرکت امکان پیگیری مشتریان و تعاملات کاری را فراهم می‌آورد.

تصور کنید که به عنوان مربی می‌توانید تیم حریف‌تان را بررسی کنید و موارد زیر را دنبال کنید:

  • درصد پاس دادن بازیکنان
  • جهت پاس دادن بازیکنان
  • سرعت بازیکن در زمین
  • بخشی از زمین که احتمال حضور بازیکن بیشتر است
  • و موارد بیشتر…

.

علاوه بر مهارت‌های بازیکنان، آنچه نقش کلیدی دارد این است که کدام تیم، اطلاعات حاصل از نرم‌افزار‌های تحلیل کلان داده‌ها را به صورت موثر استفاده و نقشه‌هایی را طبق این داده‌ها اجرا می‌کند.

 به تازگی ورزشگاه‌ها تجهیزاتی استفاده می‌کنند که با بیگ دیتا و کلان داده‌ها کارایی بازیکنان خود را افزایش داده و تاکتیک‌های جدیدی در مقابل تیم‌های حریف اجرا می‌کنند.

فوتبال به عنوان ورزش محبوب و مورد توجه عموم مردم جهان بیش از پیش به کلان داده‌ها توجه می‌کند. تحلیل قابل پیش‌بینی (Predictive Analytics) در مبحث کلان داده‌ها صنعت بزرگی است و شرکت‌ها از اطلاعات حاصل از آن استفاده می‌کنند که خود چند مرحله دارد:

  1. جمع‌آوری دادها: جمع‌آوری و آماده‌سازی داده‌ها از منابع گوناگون برای تحلیل
  2. تحلیل داده‌ها: فرایند بررسی، شفاف‌سازی و مدل‌سازی داده‌ها
  3. آمار: استفاده از تکنیک‌ها و مدل‌های آماری برای تایید فرضیه‌ها با هدف کشف اطلاعات مفید و نتیجه‌گیری
  4. مدل‌های قابل پیش‌بینی: آماده‌سازی مدل‌های قابل پیش‌بینی برای پیش‌بینی رفتارهای آینده مشتری

امروزه ورزشکارها نه تنها با دوربین‌های استادیوم‌ها، بلکه با دستگاه‌های جدید مانند شتاب‌سنج‌ها، سنسورهای اندازه‌گیری ضربان قلب و حتی سیستم‌هایی شبیه  GPS مانیتور می‌شوند. قطعا کلان داده‌ها و فناوری‌های مدرن، ورزش‌ها را متحول کرده است.

منابع:
datafloq.com
tnooz.com
digitaldipen.com

برخی از مطالب مرتبط:

شرکت ها به چه تعداد سرور نیاز دارند و چرا؟

فیبر نوری چیست و چگونه کار میکند و چه کاربردی دارد؟

به بهانه روز جهانی ذخیره کردن عکس ها

ITSM چیست؟ ITIL و ITSM چه تفاوتی دارند؟

کارتریج اصل و طرح چه تفاوتی دارند؟

منبع

مشاوره و خرید تجهیزات شبکه ، سرور، اکتیو، پسیو
شرکت توسعه شبکه آداک با بیش از 20 سال تجربه و سابقه فعالیت در زمینه فروش تجهیزات شبکه (اکتیو و پسیو)، سرورهای HPE و ملزومات ماشینهای اداری آماده مشاوره ، طراحی و خدمات مربوط به دیتاسنترها ، عرضه رک های دیجیتالی هوشمند مخصوص اتاق سرور، و خدمات کابل کشی طبق استاندارد BICSI و ، TIAتوسط تکنسین ها و مهندسین مجرب و با پشتوانه فنی بیش از ده ها قرارداد پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری سازمانها، شرکت ها و کارخانجات صنعتی ایران، شما را تا مقصد پروژه همراهی خواهیم کرد. قبل از خرید با کارشناسان آداک در تماس باشید. شماره تماس 021-91303098 ده خط .

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *