بلاگ

آموزش تعویض کارتریج پرینتر hp مدل hp LaserJet CP1025


پرینتر HP LaserJet Pro CP1025 یکی از پرینتر‌های قدرتمند شرکت اچ پی است که از تکنولوژی چاپ لیزری برخوردار بوده و دارای چهار کارتریج، به رنگ مشکی، قرمز، آبی و زرد است.

قبلا در مقاله کارتریج چیست در زمینه کارتریج، انواع آن و نحوه کار آن توضیحات کامل ارائه شد. یکی از راه های تامین مواد مصرفی پرینتر یا همان کارتریج، شارژ کارتریج است که به شما کمک می کند از کارتریج پرینترتان نهایت استفاده را ببرید و تا جایی که کیفیت آن برای شما مطلوب باشد کارتریج خود را شارژ کنید.( اگر اطلاعات کافی در زمینه شارژ کارتریج ندارید مقاله شارژ کارتریج چیست را مطالعه کنید)

راه حل دیگری که برای تامین کارتریج جوهری یا لیزری پرینتر شما وجود دارد، تعویض کارتریج است، هم شارز کارتریج و هم تعویض آن از کارهایی هستند که بهتر است بدون داشتن آگاهی و مهارت لازم انجام نشوند، می توانید از طریق لینک شارژ کارتریج از خدمات فوری و در محل شارژ کارتریج توسعه شبکه آداکاستفاده کنید. همچنین برای تعویض کارتریج در صورتی که مهارت لازم را ندارید باید جوانب احتیاط را کاملا رعایت کنید چون ممکن است باعث ایجاد شکستگی و آسیب در پرینتر شوید.

خدمات شارژ کارتریج فالنیک
بهترین قیمت شارژ کارتریج را برای بهترین کیفیت آن بخواهید، ۲۵ بار شارژ کارتریج در توسعه شبکه آداکمعادل یک بار خرید کارتریج است. این کیفیت را مقایسه کنید.

خدمات شارژ کارتریج

اما در پاسخ به سوال شما در مورد نحوه درآوردن کارتریج اچ پی و جا زدن آن و آموزش تعویض کارتریج در پرینترهای hp، پاسخ شما را در این مقاله به شما به صورت تصویری و ویدئو ارائه داده ایم.

پرینتر HP LaserJet Pro CP1025 از ساخته‌های شرکت اچ پی است، که با فناوری لیزری ساخته شده و در خانواده پرینتر‌های رنگی قرار می‌گیرد. تعداد کارتریج قرار گرفته در پرینتر HP LaserJet Pro CP1025 چهار رنگ اصلی یعنی مشکی، فیروزه‌ای، ارغوانی و زرد هستند. تکنولوژی به کار رفته در این پرینتر به گونه‌ای است که، فرایند تعویض کارتریج را، برای کاربر آسان می‌کند. در این مقاله قصد داریم این تکنولوژی را شرح داده و نحوه قرار دادن و خارج کردن کارتریج های پرینتر HP LaserJet CP1025 را برای شما توضیح دهیم.

آموزش قدم به قدم تعویض کارتریج پرینتر HP LaserJet Pro CP1025

در اولین قدم از فرایند تعویض کارتریج پرینتر HP LaserJet Pro CP1025، شما باید با ساختار این دستگاه آشنا شوید. در بسیاری از پرینتر‌ها، برای هرچه بهتر انجام شدن عملیات، تعداد زیادی دکمه در کنار نمایشگر تعبیه شده است. اما این دستگاه بر خلاف آن‌ها، تنها شش دکمه دارد که در سمت راست پرینتر واقع شده‌اند. چهار دکمه در بالا، دو دکمه در پایین و صفحه نمایشگری که در بین آن‌ها قرار گرفته است.

دو دکمه‌ای که در پایین قرار گرفته‌اند، وظیفه لغو عملیات و دادن اطلاعات پرینتر به صورت چاپ شده، به کاربر را بر عهده دارند. اما چهار دکمه‌ای که در بالا قرار گرفته‌اند، نقشی اساسی را در تعویض کارتریج ایفا می‌کنند. حالا که با عملکرد دو دکمه پایینی آشنا شده‌اید، نوبت این است که درباره چهار دکمه بالایی بیشتر بدانید.

هر کدام از این چهار دکمه‌، که روی خود شکلی از سطل رنگ را دارند، به یک کارتریج مربوط می‌شوند. کاربر ارتباط دکمه با کارتریج را، از طریق رنگ این سطل‌ها می‌فهمد، زیرا هر کدام از این ظرف‌ها، به رنگ یکی از کارتریج‌ها هستند.

آموزش تعویض کارتریج پرینتر

دکمه‌ای که بالا‌تر از همه قرار دارد، برای کارتریج مشکی است، دکمه دوم که شکل ظرف آبی را دارد، برای کارتریج فیروزه‌ای، دکمه سوم که قرمز رنگ است برای کارتریج ارغوانی و دکمه چهارم برای کارتریج زرد به کار می‌رود.

بر خلاف دیگر پرینتر‌ها، که پروسه تعویض کارتریج در آن‌ها کاری سخت است، وجود این دکمه‌های رنگی، روند تعویض کارتریج در پرینتر HP LaserJet Pro CP1025 را آسان کرده است. زیرا این دکمه‌ها با فناوری خاصی که دارند، در درون پرینتر عمل جابه‌جایی کارتریج را انجام داده و آن را به سادگی از دستگاه خارج می‌کنند. قصد دارید کدام کارتریج را، از پرینتر خارج کنید؟ کارتریج مشکی یا آبی؟ بدون هیچ مشکلی، می‌توانید با فشردن دکمه‌ای که برای آن کارتریج مشخص شده است، عمل تعویض کارتریج را به سادگی انجام دهید.

در صورتی که برای نصب، راه اندازی، تنظیمات و کار با پرینتر، پلاتر و اسکنر خود مشکل دارید. می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا آنها از راه دور مشکل را برطرف کنند.
جهت مشاوره و تماس با کارشناس فنی می‌توانید از خط ثابت با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۱۸۴۳ تماس بگیرید.
از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰پاسخگوی شما هستیم.

چگونه کارتریج را در بیاوریم

برای خارج کردن کارتریج از پرینتر HP LaserJet Pro CP1025، ابتدا باید دستگاه را روشن کنید. از بسته بودن درب دستگاه، اطمینان حاصل کنید، زیرا فرایند جابه‌جایی کارتریج، هنگام باز بودن درب انجام نمی‌گیرد. برای خارج کردن هر رنگ کارتریج، باید دکمه مشخص شده و متناسب با رنگ آن را بفشارید. بعد از فشردن دکمه مخصوص کارتریج، باید به دستگاه زمان دهید، تا عمل چرخیدن کارتریج، درون پرینتر را انجام دهد. در این مرحله دستگاه برای چرخاندن و جابه‌جایی کارتریج انتخابی، با صدا کار می‌کند. دکمه مخصوص کارتریج انتخابی نیز، در این بین شروع به چشمک زدن می‌کند.

قطع شدن صدای دستگاه و خاموش شدن چراغ دکمه کارتریج، به شما خبر از این می‌دهد که، فرایند جابه‌جایی کارتریج به خوبی انجام شده است. حالا باید درب دستگاه را باز کنید و کارتریج انتخابی را از درون آن بردارید. برای برداشتن کارتریج بدنه و درام آن را لمس نکنید، از دستگیره کارتریج برای برداشتن آن استفاده کنید. برای خارج کردن دیگر کارتریج‌ها، از پرینتر نیز همین فرایند را تکرار کنید. لازم به ذکر است، اگر در زمینه تعویض کارتریج نیاز به کمک تخصصی داشته باشید می توانید از طریق لینک خرید کارتریج از خدمات ما استفاده کنید.

فروش کارتریج اصل و طرح در فالنیک
هر قدر کیفیت مواد اولیه استفاده شده بالاتر باشد کارتریج با کیفیت‌تری خواهید داشت و در نهایت پرینت پررنگ‌تر و بهتری را دریافت خواهید کرد. توسعه شبکه آداکیکی از با تجربه‌ترین شرکت‌ها در تامین مواد مصرفی پرینترها و خدمات ماشین‌های اداری است. برای خرید کارتریج های اصل و طرح از توسعه شبکه آداکروی دکمه زیر بزنید

مشاوره و خرید کارتریج

نحوه جا زدن کارتریج

قرار دادن کارتریج در پرینتر HP LaserJet Pro CP1025، تا حدودی مثل مراحل خارج کردن کارتریج از دستگاه است. دستگاه را روشن کرده، درب را بسته و دکمه مخصوص کارتریج را بفشارید. چرخاندن و جابه‌جایی محفظه کارتریج، با سروصدا کردن دستگاه و چشمک زدن دکمه فشرده شده، همراه خواهد بود. بعد از قطع صدا و خاموش شدن چراغ، باید درب دستگاه را باز کنید و با دقت درون آن را نگاه کنید، این فرایند برای اطمینان حاصل کردن از درستی مکان کارتریج‌ها انجام می‌شود. زیرا در این پرینتر برای هر کارتریج، فضای به خصوصی تعبیه شده است.

برای اینکه هر کارتریج را در فضای مخصوص خود قرار دهید، با دقت به لیبل رنگی که، در کنار محفظه نگهدارنده کارتریج، چسبانده شده است نگاه کنید. این لیبل رنگی که خبر از اسم و رنگ کارتریج می‌دهد، باید با خود کارتریج هماهنگ باشد، بعد از بررسی کردن این مورد، کارتریج را درون دستگاه قرار داده و درب آن را ببندید. اگر قصد دارید کارتریج دیگری را داخل پرینتر بگذارید، دکمه مخصوص به آن را فشرده و دوباره همین مراحل را طی کنید.

این نکات را به یاد داشته باشید:

۱- ابتدا دستگاه باید روشن باشد.

۲- برای خارج کردن هر رنگ کارتریج، باید درب دستگاه بسته باشد.

۳- دکمه‌هایی به شکل سطل‌های رنگی بر روی دستگاه تعبیه شده است که هر رنگ آن مربوط به همان رنگ کارتریج است.

قرار دادن و خارج کردن کارتریج های پرینتر CP1025

قرار دادن کارتریج‌های لیزری رنگی دستگاه ۱۰۲۵

برای قرار دادن کارتریج‌ها در پرینتر اچ پی CP1025 نیز باید تمامی نکات قبل اجرا شود. به این نکته توجه داشته باشید که حتما کارتریج‌ها را در جای خود قرار دهید. این مورد با لیبل رنگی که در سمت راست دستگاه قرار دارد، مشخص می‌شود. تعویض کارتریج پرینتر hp مدل CP1025، بسیار مشابه نحوه تعویض کارتریج پرینتر hp لیزری رنگی HP M252 و HP M277 است. 

در ادامه، این آموزش را به صورت ویدیویی مشاهده کنید:

منبع: وبلاگ فالنیک

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید،  با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.

خدمات تعمیر پرینتر

نویسنده : ریحانه قمریانمنبع

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.