بلاگ

گوشی همراه خود را بدون نیاز به برنامه ردیابی کنید


 

برخی مواقع پیش می آید که گوشی همراه خود را گم کنید یا اینکه سارقی آن را از شما بدزدد، برخی افراد با نصب برنامه های ردیاب روی گوشی همراه خود این موارد را پیش بینی می کنند اما اگر شما این کار را انجام نداده اید باز هم راه حلی برای یافتن گوشی شما از قسمت مدیریت دستگاه اندروید گوگل وجود دارد.

شما می توانید از قسمت مدیریت دستگاه اندروید (Android Device Manager)، مکان گوشی و زمان آخرین استفاده از آن را بدست آورید، برای این کار باید شرایط زیر روی گوشیتان برقرار باشد:

  1. موبایل به اکانت گوگل‌تان وصل شده باشد. (اکانت گوگل را روی دستگاه خود ست کرده باشید.)
  2. موبایل به اینترنت متصل باشد.
  3. به ADM یا مدیریت دستگاه اندروید خود اجازه داده باشید که محل دستگاهتان را مشخص کند (به طور پیش فرض on است) تغییر این گزینه در قسمت تنظیمات برنامه گوگل است.
  4. به ADM یا مدیریت دستگاه اندروید خود اجازه داده باشید که دستگاهتان را قفل و اطلاعات آن را پاک کند (به طور پیش فرض off است).

ردیابی گوشی

حال برای ردیابی و کنترل موبایل خود مراحل زیر را باید دنبال کنید:

  1. وارد آدرس www.google.com/android/devicemanager شوید و از طریق اکانت گوگل خود که بروی دستگاه ست کرده اید لاگین کنید، پس از لاگین مطمئن شوید که دستگاه موردنظرتان انتخاب شده است.
  2. از اینجا می توانید مکان تقریبی دستگاه خود را ببینید، دستگاه خود را قفل کنید، داده های خود را پاک کنید یا اینکه با دستگاه خود تماس بگیرید، موبایلتان برای ۵ دقیقه زنگ خواهد خورد، حتی اگر در حالت بی صدا (Silent) باشد.

منبع: Android.com

نویسنده : تحریریه فالنیکمنبع

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.