بلاگ

ویدیو/ چگونه گزارش فکس را خاموش و غیرفعال کنیم؟


اغلب کاربران پرینترهای چندکاره‌ای که قابلیت فکس دارند، از این موضوع شکایت دارند که هر زمانی از فکس استفاده می‌کنند، دستگاه گزارشات فکس را برایشان پرینت می‌گیرد. کمتر کسی به این گزارشات فکس نیاز دارد و این کار فقط موجب به هدر رفتن کاغذ و مصرف کارتریج می‌شود. برای رفع این مشکل راهکاری را به شما معرفی خواهیم کرد تا از پرینت گزارشات بلااستفاده فکس، خلاص شوید.

در اینجا به شما خواهیم گفت که چگونه گزارشات فکس را خاموش و غیرفعال کنید. البته ناگفته نماند که این کار فقط برای پرینترهایی انجام می‌شود که دارای صفحه نمایش لمسی هستند.

در ابتدا به توضیح کوتاهی در رابطه با پرینترهای چندکاره اچ پی می‌پردازیم تا با این دستگاه‌ها بیشتر آشنا شویم.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید،  با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.

خدمات تعمیر پرینتر

پرینترهای چندکاره اچ پی

پرینترهای چندکاره اچ پی که می‌توان به مدل‌های سری M426، M477، M277، M130 و سایر پرینترهایی که دارای صفحه نمایش‌اند، اشاره کرد، از کامل‌ترین محصولات برای مصارف اداری و شرکتی هستند. با این پرینترها دیگر نیازی به دستگاه فکس و اسکنر نیست. همچنین قادر هستید با این نوع پرینترها از اسناد خود کپی گرفته و یا فایل‌ها را از طریق وایرلس پرینت کنید.

با توجه به کارایی بالای پرینترهای چندکاره اچ پی، شما قادر هستید حجم زیادی از کارهای اداری خود را انجام دهید.

بسته به مدل دستگاه، تعداد صفحاتی که با استفاده از این دسته از پرینترهای اچ پی می‌توان چاپ کرد متفاوت است. اما با توجه به نوع کارایی که دارند، سرعت چاپ در این پرینترها اغلب بسیار بالاست و در برخی از مدل‌ها از جمله M426 به ۴۰ برگ در دقیقه هم می‌رسد.

در صورتی که برای کار با اسکنر خود مشکل دارید و نمی‌توانید گزارش فکس را غیر فعال کنید، می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا آنها از راه دور مشکل را برطرف کنند.
جهت مشاوره و تماس با کارشناس فنی می‌توانید از خط ثابت با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۱۸۴۳ تماس بگیرید.
از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰پاسخگوی شما هستیم.

عده‌ای بر این باورند که پرینترهای چندکاره خیلی سریع‌تر از پرینترهای تک کاره و یا حتی دوکاره آسیب‌پذیر هستند و با گذشت مدت زمانی کوتاه، خراب می‌شوند. اما این یک تصور غلط است و هر دستگاهی با توجه به نوع کارایی که دارد، از تکنولوژی ساخت قدرتمندتری هم برخوردار است.

برای استفاده از پرینترهای چندکاره باید ابتدا روش استفاده از آنها را بدانید تا بتوانید از تمام قابلیت‌هایی که دارند بهره ببرید.

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، اغلب کاربران پرینترهای چندکاره با پرینت گزارشات فکس مشکل دارند. برای اینکه از پرینت گزارشات فکس جلوگیری کنیم و مانع از هدر رفتن کاغذ و کارتریج شویم، به شما خواهیم گفت که چگونه گزارشات فکس را خاموش و غیرفعال کنید.

پیشنهاد مطالعه

غیرفعال کردن گزارشات فکس در پرینترهای چندکاره

برای انجام این کار، از پنل دستگاه، گزینه Fax را بیابید و با لمس این گزینه به مرحله بعد بروید. در مرحله دوم گزینه Fax Menu را انتخاب کنید و سپس وارد Fax Repors شوید. از زیرمنوی Fax Reports، گزینه Fax Confirmation را انتخاب کنید و مرحله بعد هم گزینه Never را بزنید.

دوباره به منوی Fax Reports بازگردید و گزینه Fax Error Report را انتخاب کنید و در مرحله بعد، گزینه Never را بزنید.

دوباره به منوی Fax Reports بازگردید و گزینه Fax Activity Log را بزنید و در مرحله بعدی هم گزینه Auto Log Print را در حالت Off قرار دهید.

کار تمام شد. شما حالت چاپ گزارش فکس را در پرینتر خود غیرفعال کردید.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید،  با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.

خدمات تعمیر پرینتر

نویسنده : زهرا چگینیمنبع

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *