بلاگ

نسخه ۴.۴ تلگرام با قابلیت ایجاد لوکیشن زنده منتشر شد


در یک روز اخیر، بعد از مدت‌ها نسخه ۴.۴ تلگرام با تغییرات گسترده‌ای منتشر شد که از جمله این امکانات می‌توان به اضافه‌ شدن لایو لوکیشن، تغییر طراحی مدیاپلیر و زبان‌های جدید اشاره کرد. در ادامه به معرفی قابلیت‌های جدید تلگرام می‌پردازیم:

قابلیت لایو لوکیشن

اولین قابلیتی که در نسخه ۴.۴ تلگرام مشاهده می‌کنیم، امکان به اشتراک گذاری موقعیت جغرافیایی به طور زنده با دیگر کاربران است. حال چگونه؟ به این صورت که مخاطب می‌تواند به صورت لحظه‌ای، موقعیت مکانی شما را بدون ارسال دستی در نقشه مشاهده کند.

برای استفاده از این ویژگی، به بخش Location رفته و گزینه ‘Share My Location for…’  را انتخاب کنید.

البته گفتنیست که اشتراک‌گذاری در تلگرام دائمی نیست و فقط این کار را در بازه‎های زمانی ۱۵ دقیقه‌ای، ۱ ساعته و ۸ ساعته انجام بدهید.

طرح جدید پلیر داخلی تلگرام

ویژگی دیگر این نسخه، می‌توان به تغییر رابط کاربری پلیر اشاره کرد که علاوه بر ظاهری زیبا، امکانات بیشتری همچون اضافه شدن پلی‌لیست اشاره کرد.

نسخه 4.4 تلگرام

اضافه شدن زبان‌های جدید و پلتفرم ترجمه

از این پس در نسخه‌ی ۴.۴ می‌توانید زبان تلگرام را خود را به فرانسوی، اندونزیایی، روسی و اکراینی تغییر دهید. گفتنیست که زبان فارسی نیز به گفته تلگرام، به زودی به این پیام‌رسان اضافه خواهد شد.

همچنین تلگرام در این نسخه، پلتفرم ترجمه را راه‌اندازی کرده که از طریق آن به راحتی می‌توانید با عضویت در آن، ترجمه زبان‌های موجود در برنامه را اصطلاح کنید. این موارد بعد از بررسی و در صورت داشتن شرایط لازم تایید خواهند شد و بدون نیاز به آپدیت اپلیکیشن، اعمال خواهند شد. این بخش به شکل کاملا جزیی دسته بندی شده است و مشخصا تلگرام زمان زیادی برای تهیه این پنل به خرج داده است.

نویسنده : ندا ایزدیمنبع

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.