بلاگ

آموزش شیوه صحیح گذاشتن کاغذ درون پرینتر


یادداشت ویراستار: این مطلب در آذر ۹۹ توسط کارشناسان پرینتر و ماشین‌های اداری فالنیک، بررسی و تایید شده است.

در این مقاله قصد داریم شما را با، شیوه صحیح گذاشتن کاغذ درون پرینتر آشنا کنیم. زیرا مدل‌های مختلف پرینتر، دارای سینی و محفظه‌های مختلفی برای نگهداری کاغذ هستند. در ادامه آموزش ویدیویی طریقه قرار دادن کاغذ درون پرینتر را نیز گذاشته‌ایم:

آموزش گذاشتن کاغذ درون سینی شماره ۲

بگذارید ابتدا با آموزش قرار دادن کاغذ در سینی شماره ۲ پرینتر شروع کنیم. محفظه شماره ۲ را به سمت خود کشیده و آن را از پرینتر بیرون بیاورید. گیره‌های نگهدارنده‌ای که درون سینی قرار گرفته‌اند را، متناسب با سایز کاغذی که دارید تنظیم کنید.

نحوه گذاشتن کاغذ در پرینتر
برای قرار دادن کاغذ در سینی شماره ۲ کافیست آن را به آرامی به سمت خود بکشید

اگر با دقت به سینی کاغذ شماره ۲ نگاه کنید، خواهید دید که سایز‌های مختلف کاغذ روی آن آورده شده و شما می‌توانید برحسب آن گیره‌های کاغذ را تنظیم کنید. در ویدیوی زیر، گیره روی سایز a4 تنظیم شده است.

تنظیمات کاغذ چاپگر hp
روی سینی شماره ۲ سایز‌های مختلف کاغذ آورده شده، که شما می‌توانید با کمک آن کاغذ را به درستی قرار دهید

حالا باید کاغذ را درون سینی بگذارید، در این مرحله باید دقت کنید که هیچ فشاری به کاغذ وارد نشده و در این مرحله تا یا خم نشود. اگر می‌بینید که کاغذ تحت فشار است، آن را بیرون آورده و دوباره گیره‌ها را چک کنید. بعد از قرار دادن کاغذ، باید سینی را درون پرینتر قرار دهید.

نحوه صحیح گذاشتن کاغذ در سینی شماره ۱

برای قرار دادن کاغذ در سینی شماره ۱، درپوش را به آرامی به سمت خود بکشید. کاغذ را درون سینی قرار داده و گیره‌ها را متناسب با آن تنظیم کنید.

پیشنهاد مطالعه
آموزش شیوه صحیح گذاشتن کاغذ درون پرینتر
دست خود را روی درپوش گذاشته و بدون هیچ فشاری محفظه را به سمت خود بکشید

آموزش گذاشتن درست کاغذ در adf

پرینتر‌های چندکاره با قابلیت چاپ دورو به صورت خودکار، دارای یک تغذیه اتوماتیک اسناد به نام adf هستند. برای قرار دادن کاغذ درون adf نیز، باید ابتدا دسته کاغذ‌ها را مرتب کرده و سپس گیره‌های کاغذ را تنظیم کنید.

در صورتی که برای نصب، راه اندازی، تنظیمات و کار با پرینتر، پلاتر و اسکنر خود مشکل دارید. می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا آنها از راه دور مشکل را برطرف کنند.
جهت مشاوره و تماس با کارشناس فنی می‌توانید از خط ثابت با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۱۸۴۳ تماس بگیرید.
از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰پاسخگوی شما هستیم.
آموزش صحیح گذاشتن کاغذ درون پرینتر
برای قرار دادن کاغذ در adf ابتدا آن را تراز و مرتب کرده و سپس آن را با دقت درون پرینتر قرار دهید

نحوه قرار دادن کاغذ در سینی flat

برای قرار دادن کاغذ در قسمت flat نیز، باید درب دستگاه را باز کرده و نوک کاغذ را در گوشه سمت بالای شیشه قرار داده و تراز کنید.

آموزش شیوه گذاشتن کاغذ درون پرینتر
با دقت کاغذ را روی flat پرینتر بگذارید و ببینید که کاغذ با شیشه تراز باشد

 یکی از راه‌های افزایش عمر پرینتر، که همواره متخصصان روی آن تاکید دارند بستن درب سینی کاغذ بعد از استفاده است. اگر این درب را نبندید، ممکن است در مسیر رفت و آمد به آن گیر کرده و سینی را بشکنید. گاهی اوقات ممکن است، بعد از قرار دادن کاغذ درون سینی، کاغذ در پرینتر گیر کند. در چنین شرایطی می‌توانید به راحتی، کاغذ را از درون پرینتر بیرون بیاورید، فقط باید چگونگی رفع خطای گیر کردن کاغذ در پرینتر را بدانید. چنانچه در هریک از موارد گفته شده با مشکلی روبرو شدید و نتوانستید کاغذ را درون پرینتر بگذارید، برای جلوگیری از گسترش خرابی باید به سرعت برای تعمیر پرینتر اقدام کنید.

ویدیوی آموزش شیوه صحیح گذاشتن کاغذ درون پرینتر

فروش انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
پرینترها یکی از دستگاه های جانبی کامپیوتر هستند که امروزه کاربرد بسیاری در انجام کارهای روزمره دارند. هریک از مردم استفاده های خاصی از پرینترها دارند، با انتخابی هوشمندانه می توانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید، پس همین حالا شروع کنید:

مشاوره و خرید پرینتر

نویسنده : تحریریه فالنیکمنبع

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.